Kontakt

 • CTS - Centrum Terapeutyczno Szkoleniowe
  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  ul. Krótka 5, Elbląg 82-300
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  tel. (55)236-66-03, 519-300-408
   
  www.poradnia-cts.pl

  Zobacz jak dojechać

Autyzm zespół Aspergera

Zajmujemu się pomocą osobą z Autyzmem i Zespołem Aspengera

 

Jeżeli widzisz, że twoje dziecko ma trudności w kontatkach społecznych, nie jest zainteresowane kontaktami z rówieśnikami, zgodnie ze swoim wiekiem rozwojowym, bawi się i używa zabawek inaczej, niż jego rówieśnicy.
Jeżeli martwisz się, że twoje dziecko ma kłopoty w porozumiewaniu się, nie inicjuje i nie podtrzymuje komunikacji werbalnej i niewerbalnej,  nie wykazuje wzajemności w dialogu słownym, rzadko lub w ogóle nie  wykorzystuje gestykulacji do komunikowania się.
Jeżeli zauważasz, że twoje dziecko ma ograniczone, powtarzające się zachowania i zainteresowania, najchętniej zajmowałoby się jedną lub kilkoma rzeczami, nieprawidłowymi pod względem intensywności lub treści, jest sztywno przywiązane do określonych, niefunkcjonalnych zajęć lub rytuałów, np. koncentracja na datach, drogach, rozkładach jazdy, ma opór przed zmianą codziennej rutyny lub szczegółów w swoim  otoczeniu.
To mogą być sygnały, że twoje dziecko ma zaburzenia ze spektrum atyzmu.

Z myślą o dzieciach autystycznych oraz dzieciach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy program kompleksowego wsparcia obejmującego: diagnozę, terapię dla dziecka i grupę wsparcia dla rodziców.

Informacje o diagnozie znajdziesz w zakładce- diagnozy.
Informacje o terapii znajdziesz w zakładce- dzieci.
Informacje o grupie wsparcia dla rodziców znajdziesz w zakładce- dorośli.

projekt i realizacja kochinke.pl wszelkie prawa zastrzeżone (c)CTS